Made in Spain!
| Features | |
| – | Digital multimeter with environmental measurements: temperature, relative humidity, sound level and luminosity |
| – | Diaplay: 4000 counts |
| – | DC/AC voltage, DC/AC current, resistance, capacitance and frequency measurement |
| – | Diode check and continuity buzzer |
| – | Data hold |
| – | ºC/ºF selection |
| – | Auto range, auto-off, display backlight and low battery display |
| – | CAT III 600V according to EN61010A |
| AC Voltage | 600V |
| DC Voltage | 600V |
| Altern current | 10A |
| Direct current | 10A |
| Resistance | 40MΩ |
| Frequency | 200kHz |
| Temperature | 1000ºC |
| Capacity | 100µF |
| Continuity test | Yes |
| Diode check | Yes |
| Enviromental measurements
(Rh, temperature, Sound, Luminosity) |
Yes |
| Counts | 4000 |
| Data hold | Yes |
| Autoranging | Yes |
| AutoOFF | Yes |
| Blacklight display | Yes |
| Low battery display | Yes |
| Category under EN61010 | CAT III 600V |




Отзиви
Все още няма отзиви.